ІГРОВІ ТЕХНОЛОГІЇ ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ КОМУНІКАТИВНИХ НАВИЧОК ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ІЗ ЗАГАЛЬНИМ НЕДОРОЗВИНЕННЯМ МОВЛЕННЯ

Автор(и)

  • Сабіна Іванчук
  • Вікторія Алєксєєнко

DOI:

https://doi.org/10.31865/2077-1827.2(106)2024.315137

Анотація

Дошкільний вік є одним з найважливіших етапів розвитку дитини, оскільки саме в цей період активно формується комунікативна складова мовлення та триває подальший розвиток і становлення особистості. Досить поширеним серед дітей дошкільного віку є наявність загального недорозвинення мовлення. В сучасному світі одним із ефективних методів роботи є застосування ігрових технологій.

У статті досліджується роль ігрових технологій як ефективного засобу розвитку комунікативних навичок у дітей дошкільного віку з загальним недорозвиненням мовлення. Автори аналізують різноманітні види ігор, включаючи рольові, сюжетно-рольові, дидактичні та інтерактивні. Визначено їхній вплив на формування мовленнєвих навичок, соціальну адаптацію та емоційний розвиток дітей. Представлено ряд дидактичних ігор, занять та ігрових прийомів, які можна використовувати для формування комунікативних навичок у дітей із ЗНМ. Визначено групи застосування ігрових технологій.

Стаття акцентує увагу на важливості створення сприятливого середовища для спілкування, яке стимулює активну взаємодію між дітьми та дорослими. В межах дослідження пропонуються рекомендації для педагогів щодо ефективного використання ігрових технологій, враховуючи індивідуальні особливості дітей з загальним недорозвиненням мовлення. Автори підкреслюють, що ігрова діяльність не лише полегшує процес розвитку дитини, але й робить його більш захопливим і доступним.

У статті розглянуто соціальні та емоційні аспекти спілкування, що виникають під час ігор, та їхній вплив на формування комунікативних навичок. Запропоновані методи ігрової діяльності можуть стати основою для розробки програм виховання та розвитку, що враховують потреби дітей із загальним недорозвиненням мовлення. Таким чином, стаття має на меті не лише підвищити обізнаність про ефективність ігрових технологій, а й надати практичні інструменти для їх впровадження в освітньо-виховний процес закладів дошкільної освіти.

Посилання

Демченко Н.О. (2023). Використання дидактичних ігор та ігрових прийомів у роботі з розвитку мовленнєвої активності дошкільників із загальним недорозвиненням мовлення II рівня. Система освіти і виховання дітей з особливими освітніми потребами: досвід минулого – погляд у майбутнє : до 85-річчя акад. В. І. Бондаря: зб. наук. пр. Харків. нац. пед. ун-т ім. Г. С. Сковороди; Харків. С. 101–106.

Жарко О. (2018). Формування комунікативної компетенції у студентів немовних спеціальностей при вивченні іноземної мови у закладах вищої освіти I-II рівнів акредитації. Молодий вчений. № 10 (62). С. 54–59.

Макаренко А.С. (1954). Гра. Твори : В 7 т. Київ. : Рад. школа,. Т. 4. С. 367-368.

Пентилюк М.І. (2011) Актуальні проблеми сучасної лінгводидактики. Зб. ст. Київ: Ленвіт. 256 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-11-13